Jak ubrać się na wesele zimą?

Śluby i wesela odbywają się najczęściej latem. Jednak nie jest to regułą i niektóre pary organizują to wydarzenie w zimniejsze pory roku. Wtedy wiele gości zadaje sobie pytanie o to, jak się ubrać, żeby było elegancko, ale również ciepło i wygodnie. Te cechy można połączyć i jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Sukienka na wesele zimą

Wybór sukienki na wesele organizowane zimą jest bardzo szeroki. Można postawić na kroje i materiały, w których latem byłoby zbyt ciepło.

Jednym z przykładów jest suknia z długim rękawem. Wiele modeli ma ciekawe rękawy z bufkami, koronką czy innymi ozdobami.

Można również postawić na sukienkę z grubego eleganckiego materiału, np. weluru.

Zima to także odpowiedni czas na sukienki długie, za kolano albo do kostek.

Nie ma jednak sensu wybierać bardzo ciepłej sukni, ze względu na to, że sale weselne zwykle są ogrzewane, a podczas tańca można się łatwo rozgrzać.

Dla kobiet, które nie przepadają za sukienkami, doskonałym rozwiązaniem na zimową imprezę jest damski kombinezon wieczorowy.

Jakie dodatki wybrać na zimowe wesele?

Do zimowych stylizacji konieczne jest dobranie większej ilości dodatków niż do letnich. Pierwszym z nich są rajstopy. Dają one duże pole do manewru. Mogą być beżowe czy czarne, gładkie i niezwracające na siebie uwagi, albo kolorowe, z ciekawym wzorem, lub błyszczącymi kamyczkami. Ozdobne modele rajstop najlepiej dobrać do skromniejszych sukienek.

Kolejną rzeczą, którą warto mieć w stylizacji, jest okrycie. Może to być szal zarzucony na ramiona lub rozpinany sweterek.

Wiele osób ma problem z doborem butów na zimowe wesele. Można zdecydować się na kozaki, które będzie się mieć na stopach w takcie ślubu i podczas przejścia pomiędzy kościołem czy urzędem a salą weselną, a na samo wesele mieć przygotowane szpilki.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania