Jak dopasować kolorystkę garderoby do karnacji?

Nie każdy kolor ubrań sprawdza się na każdej osobie. Odpowiednie dobranie kolorystyki garderoby do karnacji może zdziałać cuda, podkreślając nasze atuty i maskując drobne mankamenty. W jaki sposób dobrać idealne kolory, które będą harmonizować z naszym wyglądem? Oto kilka kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

Jak rozpoznać swój typ urody?

Pierwszym krokiem w dobraniu odpowiedniej kolorystyki ubrań jest określenie swojego typu urody. Możemy wyróżnić cztery główne typy, które są oparte na połączeniu koloru skóry, włosów i oczu. Są to typy zimny, ciepły, kontrastowy i neutralny. Osoby o zimnym typie urody charakteryzują się jasną skórą z różowym lub niebieskim odcieniem, ciemnymi włosami i niebieskimi lub szarymi oczami. Ciepły typ to osoby o złotej lub oliwkowej karnacji, brązowych włosach i brązowych lub zielonych oczach. Kontrastowy typ to osoby o bardzo jasnej lub bardzo ciemnej skórze, ciemnych włosach i jasnych oczach. Natomiast neutralny typ to osoby o jasnej skórze z żółtym odcieniem, blond włosach i niebieskich lub zielonych oczach.

Dobór odpowiednich kolorów ubrań dla poszczególnych typów urody jest kluczowy, aby podkreślić nasze atuty i stworzyć harmonijny wygląd. Osoby o zimnym typie urody powinny sięgać po kolory z chłodną paletą. Dla ciepłego typu urody idealne będą kolory ziemi, takie jak beże, brązy, złoto czy musztarda. Kontrastowy typ powinien postawić na mocne kontrasty, łącząc jasne i ciemne kolory, takie jak czarny i biały czy granat i żółty. Osoby o neutralnym typie urody będą dobrze wyglądać w pastelowych barwach oraz klasycznych kombinacjach kolorystycznych.

Czy istnieją uniwersalne kolory, które pasują każdemu?

Oczywiście istnieją kolory, które sprawdzają się niemal na każdym typie urody. Są to tzw. uniwersalne kolory, które potrafią dodać blasku i świeżości naszej karnacji. Do takich kolorów z pewnością można zaliczyć biel, granat, szarość czy klasyczną czerń. Warto mieć w swojej garderobie kilka ubrań w tych kolorach, które będą sprawdzać się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Warto również pamiętać, że wieczorowe bluzki damskie mogą być świetnym sposobem na wprowadzenie uniwersalnych kolorów do naszej garderoby, jednocześnie dodając elegancji i szyku.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania